EFOP 3.3.5-17-2017-00049
EFOP 3.3.5

KÖZÉPPONTBAN A DIGITÁLIS KULTÚRA


2024. április 22-én Pintér Gergely, az Oktatási Hivatal Tananyagfejlesztési Főosztályának osztályvezetője, a digitális kultúra tankönyv szerkesztője tartott online előadást a Debreceni Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett Tavaszi Pedagógiai Napok programsorozat keretében.
A Nemzeti Köznevelési Portál részletes bemutatása után a digitális kultúra órákhoz kaptunk ötleteket arról, hogyan tevékenykedtessük a tanulókat okostankönyvek, okos feladatgyűjtemények segítségével mind a tanórákon, mind az otthoni felkészülés alkalmával. Az okostankönyvekben rejlő lehetőségek módszertani újdonságai sokrétűen használhatók a tanítási folyamatban, hiszen az érdeklődés felkeltését, a motiváció növelését is elősegítik, ugyanakkor gyakorlásra, tudásmérésre is kiválóan alkalmasak, így hozzájárulnak a tananyag elmélyítéséhez, bevéséséhez, adaptálásához. Az okostankönyvek nem csupán a hagyományos tankönyvek digitális változatait hordozzák magukban, hanem sokkal inkább az egyéni tanulási eredményeket és a teljesítményt tudják növelni, mert személyre szabható digitális kiegészítő elemekkel vannak kibővítve. A diákok saját tempójukban haladhatnak és a saját tanulási stílusuknak megfelelően tanulhatják meg az adott anyagot.
A mai világban a digitális tartalmak sokkal inkább megfogják a diákok figyelmét, mint a hagyományos nyomtatott könyvek. A videókkal, hanganyagokkal és animációkkal jobban megérthetik a tanulás fontosságát, az anyagot pedig jóval érdekesebbnek találhatják, ezáltal a motivációjuk is nőhet.

Nagy Gáborné
image
image
image
image
image