EFOP 3.3.5-17-2017-00049
EFOP 3.3.5

MESTERSÉGEK TÁRHÁZA A MÓRÁBAN
Minden tanuló nagy izgalommal várta szeptember 16-át, hiszen különféle mesterségek megismerésére nyílt lehetőségük az intézményünk falain kívül és belül.
Az alsós diákjaink a tanár nénikkel Fű Benőt, valamint Elekné Tóth Beatrix fazekas segítségével cicafejes tálakat készítettek. Fáczán Gabriella igazgatóhelyettes és Teleki Mária okleveles néptánctanár zenés, táncos bemutatót tartottak, ahol szó esett a művészet céljáról, a zenetanulás előnyeiről és a továbbtanulás lehetőségeiről is. Iskolánk néptánccsoportja játékfűzést mutatott be, amit nagy tapssal jutalmazott a közönség. Ezután vidám ritmusgyakorlatokkal és színes ’boomwhatckers’ rudak segítségével gyermekdalok csendültek fel. A művészeti bemutatót közös tánctanulás, körtánc zárta, ahol minden résztvevő könnyű tánclépéseket sajátíthatott el.
A szünetekben fahéjas sült alma, körte és a szorgos kezű szülők által sütött palacsinták leltek gazdájukra.
A Nyíregyházi SZC Tiszavasvári Szakképző Iskola és Kollégium tanárai és hallgatói látogattak el hozzánk. Robotika, varrás és rendészet témában tartottak élménydús bemutatót felsős diákjainknak. A kémia világába is betekintést nyertek tanulóink, ahol különféle anyagok kémiai reakcióját kísérhették figyelemmel.
Városunk intézményeivel és vállalkozásaival is megismerkedtek felsőseink. A polgármesteri és a jegyzői munkakörről megtudhatták diákjaink, hogy mennyire felelősséggel bíró hivatás. Valamint arról is tudomást szereztek, hogy ezek a foglakozások folyamatos tanulást, fejlődést igényelnek. A diákmunka lehetőségeiről is tájékoztatást kapott a hallgatóság.
A Szt. György Patika dolgozói kulisszatitkokat osztottak meg a látogatókkal, hiszen a raktárt és a labort vehették szemügyre. Apró mennyiségeket mértek a patika mérlegén, valamint az e-recept működésével is megismerkedtek.
A Rózsa Malomházban egy nem minden nap látott szárazmalom épülete tárult a diákok szeme elé. A látványt 250 tőből álló rózsakert fokozta, amelynek érdekessége, hogy a rózsatövek egy-egy történelmi személyről, hírességről kapták a nevüket. Pappné Erika a vállalkozás megálmodója a kenyérsütés történetéről és folyamatáról, a kenyérfajtákról mesélt. Frissen sült bagettel és vadkovászból készült kenyérrel kínálta a gyerekeket.
A Debreceni Iparkamara közbenjárásával lehetőségünk nyílt az Alföldi Nyomdába és a DSZC Péchy Mihály Építőipari Technikumba ellátogatni. Mindkét intézményben interaktív, kézműves foglalkozások vártak diákjainkra. Az ügyes kezű tanulók a Móra Iskola homlokzatát alkották meg csempedarabokból, mely mindenki tetszését elnyerte.
A pályaorientációs nap zárásaként meglepetés vendég, Oláh Gergő énekes motivációs előadását hallhattuk a gyermekkoráról, pályafutásáról. Ezt követően néhány szerzeményét tárta fel a közönségnek.
Hálás köszönet a szervezőknek, a szülőknek, a fogadó intézményeknek és vállalkozóknak. Bízom benne, hogy sok diák tetszését elnyerte ez az alkalom és iránymutatásként szolgált a pályaválasztásában.

Szakál Péterné
pályaorientációért felelős
image image
image
image
image
image
image