EFOP 3.3.5-17-2017-00049
EFOP 3.3.5

2022. MÁRCIUS 15. EMLÉKEZŐ MŰSOR
MÁRCIUS 15. VÁROSI

Egy városi ünnepség mindig alkalmat ad arra, hogy a ma embere elgondolkodjon történelmén, elmélkedjen az abban szereplő hős, hétköznapi, a mindennap dolgát végző emberekről, akik formálták, alakították, előbbre vitték országunk, megyénk, településünk sorsát.
Hiszen „Csak akkor születnek nagy dolgok, / Ha bátrak voltak, akik mertek / S ha százszor tudtak bátrak lenni, / Százszor bátrak, és viharvertek.” Ady Endre: A tűz csiholója című versének részlete elárulja nekünk ezeknek az embereknek a titkát. A bátorságuk abban keresendő, amellyel többé, jobbá és élhetőbbé tették a világot. Ők voltak az emberség, a tisztesség kovácsai. Mennyi élni akarás, nemzetszeretet, számtalan tett, önként vállalt tevékenységi kör jellemezte őket.
Ezen bevezető gondolatok mentén közös hitvallásunk a következő lehet: „Magyar vagyok: lelkem, érzésem örökséget kapott, melyet nem dobok el: a világot nem szegényíteni kell, hanem gazdagítani. Hogy szolgálhatom az emberiséget, ha meg nem őrzök magamban minden színt, minden kincset, ami az emberiséget gazdagíthatja? A magyarság színét, a magyarság kincsét!...”
Egy nemzetnek tudatában kell lennie múltjával, történetének meghatározó eseményeivel, mert csak így tud igaz, hatékony közösséggé formálódni.
A Hajdúdorogi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola műsorösszeállítását a városi ünnepségen a március 15-ei meghívó inspirálta. Annak ünnepi vezérgondolatát, azaz Sajó Sándor: Magyarnak lenni című költeményét hallhatták Fehérvári Antal, Beke Bernadett, Imre Máté István, Orosz Dávid és Balogh Máté Bertold tanulók előadásában. Hegedűn közreműködött: Nagy Csaba, a művészeti ágazat tanára. Felkészítő pedagógusok: Körtvélyesiné Zováth Ágnes és Sólyomné Kulin Zsuzsanna.

Rajz alkotója: Balogh Zsombor 2.b
Szívből gratulálok minden közreműködőnek:

Mislovics Andrea
köznevelési intézményvezető-helyettes

MÁRCIUS 15. ISKOLAI

MÁRCIUS IDUSA A MÓRÁBAN

Az 1848/1849-es forradalomról és szabadságharcról emlékeztünk meg a Hajdúdorogi Móra Ferenc Általános és Alapfokú Művészeti Iskola falai között.
A diákjaink műsorában helyet kaptak a forradalom és szabadságharc idején elhangzott versek, dalok. Alsó tagozatos szereplőink különböző történelmi helyszíneket is bejártak, melyeket felsős tanulóink segítségével megismerhettek, valamint be is kapcsolódtak az eseményekbe.
Citerásaink, néptáncosaink és mazsoretteseink is részt vállaltak a szereplésben, akik előadásukkal színesebbé tették a megemlékezést. Köszönöm a mórás diákjaink kitartását, lelkesedését, szorgalmát, melyet a próbákon és a felvételen tanúsítottak.
Hála és köszönet szava illeti a felkészítő tanárainkat és lelkes támogatóinkat.

Szakál Péterné
magyartanár

Az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc emlékező műsora a Hajdúdorogi Móra Ferenc Általános és Alapfokú Művészeti Iskola előadásában

Néptánc:
Korondán Máté
Korondán Vivien
Koszta Fanni
Muhar Zsófia
Németh Hanna Anita
Szabó Kitti
Szakál Liliána
Szalka Tamás

Felkészítő tanár: Teleki Mária néptánctanár

Citera:
Balogh Máté Bertold
Balogh Viktor
Gyuró Dániel
Petrás János Ali

Felkészítő tanár: Kőmives Edit népzenetanár

Mazsorett:
Koszta Fanni
Papp Zsuzsanna
Tóth Fanni

Színdarab:
Balogh Viktor
Czifra Réka
Koszta Fanni
Miska Amina Édua
Orosz Csenge
Orosz Janka
Papp Zsuzsanna
Papp Viktor
Péter-Szabó Anna
Sándor Péter
Szakál Liliána
Tóth Fanni
Vancsik Balázs
Volosinovszki Imre

Felkészítő tanár: Szakál Péterné magyartanár
image image
image
image
image
image