EFOP 3.3.5-17-2017-00049
EFOP 3.3.5

„Szeresd a gyermeket! Még néki szárnya van,
A csillagok közé ő még el-elsuhan
S kitárja vidoran a mennyek ajtaját,
Hiába könyveid, hiába lángeszed,
Az Isten titkait ki nem kémlelheted,
Csak gyermeklelken át.”

A Hajdúdorogi Móra Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a 2023/2024. tanévben iskolai rendezvényekkel, műsorokkal kíván emlékezni névadójára. Ebben az évben ünnepeljük e neves polihisztor születésének 145 éves, halálának pedig 90 éves évfordulóját. Az intézmény valamennyi munkatársának és tanulójának megtiszteltetés emlékezni Móra Ferenc író, újságíró, múzeumigazgató, könyvtáros, régész munkásságára.
A műsorban 1-8. évfolyamig szerepeltek tanulók, akiket tanítóik és tanáraik készítettek fel. A mesébe illő életutat csokorba fonta: Mislovics Andrea intézményvezető, Fáczán Gabriella intézményvezető-helyettes és Sólyomné Kulin Zsuzsanna magyartanár. A lágy dallamokról, csodálatos hangszeres produkciókról a művészeti képzés tanárai - Dr. Sramkóné Gáspár Izabella, Holbáné Imre Katalin, Molnár-Helmeczi Bernadett, Szecsődiné Szabolcsi Flóra - és tanulói gondoskodtak.
Köszönöm minden közreműködő és segítő hatékony, kreatív munkáját.

Mislovics Andrea
intézményvezető

„A gyermek minden…, minden fogalma annak, ami lesz…
Az elkövetkezendő új század, az új áramlatok, új események,
új államok, új művészetek, új találmányok, minden,
minden, ami a teremtésben az embert vallja eredőjének – ez a gyermek.
Tehát a jövendő…”.

Sólyomné Kulin Zsuzsanna, a Mórás műsor egyik megálmodója:
„Büszke vagyok a Móra iskola minden diákjára, akik a mai városi kultúra napi rendezvény részesei voltak. Élményszerű, gyermekközpontú, igényes műsort láthattunk névadónk, Móra Ferenc munkásságáról.”

Horváth Zoltán Hajdúdorog város polgármestere:
A Magyar Kultúra Napja alkalmából
„Büszke vagyok arra, hogy Hajdúdorogon sok értékőrző és értékteremtő emberre, csoportra, intézményre számíthatunk, akik tisztában vannak vele, hogy hogyan kell a reánk hagyott kulturális örökségünkkel felelősséggel bánni, hogy hogyan tudjuk értékeinket hitelesen közvetíteni.
Milyen jó, hogy ilyen sokan dolgoznak azért, hogy önzetlenül, gazdagon és bárkinek adjanak egy-egy szeletet a kultúránkból!”

Simon Istvánné, a Görög Demeter Művelődési Ház igazgatójának köszönő leveléből:
„A Görög Demeter Művelődési Ház munkatársai nevében köszönetemet fejezem ki azért az áldozatos munkáért és szakmai hozzáállásért, amelyet az intézmény tanárai és tanulói nyújtottak ahhoz, hogy 2024. január 19-én megvalósíthattuk a Magyar Kultára Napja alkalmából rendezett városi rendezvényünket.
Apró gyöngyszeme ez annak a gazdagságnak és sokszínűségnek, melyet mi hajdúdorogiak magunkénak tudhatunk, mellyel éltetjük kultúránk értékeit a mindennapokban és az ünnepek alkalmával.
Megtisztelő számunkra, hogy éves szakmai munkánk során számíthatunk Önökre, hogy partnerséget vállalnak velünk.
Köszönet Önnek, és mindazoknak, akik a művelődési ház mellé állva részt vállaltak az emléknap méltó megünneplésében. Köszönet azért, hogy együtt megmutathattuk a bennünk rejlő erőt és tudást, mindazt az értéket, amelyre méltán lehetünk büszkék.
A további együttműködésben bízva kívánunk Önnek, munkatársainak jó egészséget, további sok sikert, és eredményekben, elismerésekben gazdag tanévet!”

Simon Istvánné, a Görög Demeter Művelődési Ház igazgatójának tollából:
Így ünnepeltünk MI...
„A Magyar Kultúra Napja emlékműsor varázsát újra együtt, a nagyközönséggel közösen élhettük át a Hajdúdorogi Mozi nagytermében. A neves nap alkalmából ünnepi beszédet mondott Horváth Zoltán Hajdúdorog város polgármestere.
A programban közreműködő 105 fő csodás műsorszámokkal mutatott rá a kultúránkban rejlő értékekre, mindarra, ami nemzetünk létét meghatározza.
Apró gyöngyszeme volt ez a rendezvény annak a gazdagságnak és sokszínűségnek, melyet mi hajdúdorogiak magunkénak tudhatunk, mellyel éltetjük kultúránk értékeit a mindennapokban és az ünnepek alkalmával.
Sokan voltak azok, akik a fellépők mögött állva végeztek nélkülözhetetlen munkát. Egyfelől az oktatási és nevelési intézmények vezetői, pedagógusai és dolgozói, akik megálmodták és összeállították a műsorszámokat, akik csiszolták, irányították a felkészülés folyamatát, akik lelkesítették a kicsiket és nagyokat. Másfelől a szülők, akik ha kellett, gyakoroltak gyermekeikkel, fellépőruhát mostak és vasaltak.
Nagyszerű érzés volt hallani és látni a „Hajdúdorog Városért Emlékérem” kitüntetést magáénak tudó, megalakulásának 30. évfordulóját ünneplő Hajdúdorogi Őszidő Kulturális Egyesület keretei között működő kórust, valamint az országos és határainkon túl is hírnévnek örvendő Hajdúböszörményi Bocskai Néptáncegyüttes táncosait.
A kultúra napi rendezvény szervezői, a műsorban közreműködők és a felkészítők arra törekedtek, hogy a lélek melege, a tudás, a kvalitás fénye és veretessége aranyozza be az emléknapot. Hisszük, hogy ezt együtt, közösen elértük és megéltük!
A Görög Demeter Művelődési Ház munkatársai köszönetüket fejezik ki mindazoknak, akik az intézmény mellé állva, részt vállaltak az emléknap méltó megünneplésében. Köszönet azért, hogy együtt megmutathattuk a bennünk rejlő erőt és tudást, mindazt az értéket, amelyre méltán lehetünk büszkék.”
(Fotó: Hajdúdorog Város Önkormányzata. Készítette: Miska Andrea fotóriporter, újságíró)
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image image
image
image
image
image
image